Choď na obsah Choď na menu
 PRAVIDLÁ VYUČOVANIA


Ako sa zahlásiť na predmety a kam posielať úlohy?
Na jednotlivé predmety sa hlásiť nemusíte. Stačí ak pošlete úlohu z prvého polroka a profesor vás automaticky zapíše. Potom môžete poslať aj druhý polrok. Takto je to na začiatku každého roka. Úlohy sa posielajú odpoveďníkmi, ktoré mávate na konci učív, alebo na daný mail, ktorý má profesor uvedený v učebni.

Koľko predmetov môžem študovať jeden školský rok?
Keďže nie sú často sprístupnené všetky učebne, záleží to práve na tom, koľko predmetov je otvorených. Ak sú všetky, môžete študovať maximálne desať predmetov. Samozrejme je hlavne na vás, koľko predmetov si želáte študovať, každopdáne si musíte dať pozor, aby ste nazbierali dostatok many na postup.

Koľko bodov a many môžem dostať?
Za jednu úlohu môžete dostať maximálne 20 bodov a 5 bodov many. Ak je však úloha veľmi pekná, alebo naopak neprijateľná, môže profesor podľa uváženie manu a body strhnúť alebo pridať (najviac môže dať bonus 5 bodov a 5 bodov many).

Načo je mi mana a body?
Mana je dôležité na prestupy do vyšších ročníkov ako aj na získanie dobrého zamestnania. Čím viac many máš, tým je vyšší predpoklad, že ťa príjmu na post po ktorom túžiš. Body sa udeľujú hlavne kvôli štipendiám, ktoré na konci roka udeľuje riaditeľka a vedúci fakúlt.

Koľko potrebujem na postup do vyššieho ročníka?
Na postupy do vyšších ročníkov potrebuješ many:

do druhého ročníka - 50 many
do tretieho ročníka - 100 many
do štvrtého ročníka - 150 many
do piateho ročníka - 200 many
na ukončenie štúdia - 300 many a mloky zo 6tich predmetov


Snáď sme zodpovedali všetko, čo potrebujete vedieť, ak máte ešte ohľadne tohto otázky, píšte sovu profesorke Katrina A. Isilme, Kristin A. Bris Evansovej alebo študijnej poradkyni Alumere Kimura.